To guttespillere tatt ut til Porsgrunn-samling

Joakim Stormo Halsen og Dennis Berg Smalsundmo, født henholdsvis 1998 og 1999, er tatt ut i utfordrergruppa på Staoilds talentsamling  i Porsgrunn 23. – 27. juni.

Dennis fra Glim Xtra-samling i fjor.

Dennis fra Glim Xtra-samling i fjor.

I april deltok de på Nordlands Kretslag, og gjorde det såpass bra at de nå er tatt ut på samlingen at de ble vurdert som blant de 70 beste spillerne i hele landet i sin aldersgruppe.

På programmet står mye trening med de beste unge spillerne landet har å by på, sammen med både landslagssjefer og tungt utdannede trenere.

Går samlingen ekstra bra, vil de også kunne bli tatt opp i «utfordrerlandslaget» for G15 og G16 som skal møte den nåværende landslagstroppen senere i samlingsuken.

Fagansvarlig i Norges Fotballforbund, Håkon Grøttland, sier følgende om samlingen:

Sommerens store eventyr skal igjen oppleves Porsgrunn. Det er godt å vite at Statoils Talentleir i Porsgrunn på mange måter bidrar til å skape et fundament – både innenfor spillerutvikling og trenerutvikling. I år vil man oppleve Statoil Talentleir i «ny drakt».

Joakim Stormo Halsen

Joakim Stormo Halsen

All historikk tilsier imidlertid at det like gjerne er disse som tar de lengste stegene tilslutt, og av den grunn ønsker vi både å se og stimulere flere gjennom et nasjonalt tiltak.

Spillerne er delt inn i roller (se hele uttaket nederst i saken). Rollegruppene vil ha egne rolletreninger og rolleteori, samt at de fordeler seg på åtte A-lisensgrupper, hvor de blir veiledet av trenere som gjennomfører UEFA A-lisenskurs På mange måter kan man si at i Porsgrunn blir morgendagens toppspillere trent av morgendagens topptrenere»

G15 LANDSLAGET

Julian Faye Lund – Oppsal
Emil Ødegaard – Lillestrøm
Markus Hobbestad – Start
Arne Holter – Lillestrøm
Brage Pedersen – Tromsø
Leo Østigård – Molde
Tobias Svendsen – Molde
Sebastian Pedersen – Ham-Kam
Christian Borchgrevink – Vålerenga
Ulrik Mathisen – Skeid
Abdul-Basit Agouda – Skeid
John Kitelano – Odd
Sander Nordhagen –  Tertnes
Daniel Tørum – Sotra
Håvard Foldnes –  Brann
Tomas Totland – Fana
Tord Johnsen Salte – Bryne
Sondre S. Bøhler – Fredrikstad
Leonard Getz – Fredrikstad
Sondre Myre Silden – Tornado Måløy

G16 LANDSLAGET:

Christian Kjetil Haug – Sarpsborg 08 /Manchester City
Marius Halvorsen – Ålgård
Mathias Laudal – Mandalskameratene
Behrouz Habib  – Start
Niklas Antonsen – Svolvær
Markus Stensby – Ull/Kisa
Jonas Fjeldberg – Ull/Kisa
Kristoffer Ajer – Lillestøm
Henrik Carlyle – Tromsø
Patrik Braathen – Tromøs
Joakim Barstad – Aalesund
Andreas K. Helmersen – Rosenborg
John Hou Sæter – Rosenborg
Henrik Bredeli – Strømsgodset
Matushan Vickneswaran – Vålerenga
Emil Hansson – Brann
Sander Berge – Asker
Viljar Birkeland – Åsane
Rafiq Zeknini – ODD
Birk Risa – Sandnes Ulf
Thomas Torgersen – Sarpsborg 08

MORGENDAGENS KEEPER

Edvard Lie Brokke –  ODD
Lars Veen Uldal –  Viking
Aleksander Lie –  Vindbjart
Dennis B.Smalsundmo –  Brønnøysund
Erlend Karlsen – Aalesund
Emil Harloff –  Minde
Sigurd Gravem –  Sunndal
Markus Pettersen –  Brann
Thomas Kinn –  Vard Haugesund
Aleksander Karstensen –  Fredrikstad
Jonatan Byttingsvik –  Molde
Chris Andre Røgeberg –  Åssiden IL
Mats Viken –  Lillestrøm
Stian Olsen  – Start
Jakob Tredal –  Nordhordaland
Fredrik Norum –  Sortland
Daniel Husa –  Fyllingsdalen
Adrian Steen – Rosenborg
Tinius Klausen – Lyn

MORGENDAGENS BACKER

Fredrik K. Dahl – Våg
Peter Reinhardsen – Start
Steinar Novak – Søgne
Joachim Holtan – Start
Sivert Westerlund –  Lillestrøm
Jesper Espung – Stabæk
Bereket Goiyton Kfiay  – Odd
Vegard Kongsro  – Odd
Even Haslekås Haugen – Notodden
Håvard Halvorsen – Pors
Jonas Jacobsen –  Larvik Turn
Martin Larsen – Sprint-Jeløy
Fredrik Andre Bjørkan – Bodø/Glimt
Håvard Johnsen – Follese
Magnus Kalvig  – Viking
Erik Vatnem –  Djerv 1919
Sivert Anathon Larsen – Norild
Elias Jakobsen – Rosenborg
Vegard Veie Eid – Levanger

MORGENDAGENS STOPPERE

Jonas Levernes – Rælingen
Daniel Johansen – Vindbjart
Simon Skogestad – Strømsgodset
Johan Rismark – Sprint/Jeløy
Sander Hilmarsen –  Norild
Mikael Lange – Tromsø
Helge Ringdal – Viking
Halvor Hovstad – Jerv
Robin Lorentzen – Harstad
William Sell – Mjøndalen
Kristian Berntsen – Hønefoss
Anders Njøs – Stord
Johan Skorge – Eid
Martin Ove Roseth – Volda
Leonardo Dure – Fyllingsdalen
Edvard Åretun –  Lillestrøm
Anentan Kanaganthan – Skeid
Andreas Jigarp – Kvik Halden
Markus Andersen –  Bodø/Glimt
Benjamin Zalo – Ørn-Horten

MORGENDAGENS MIDTBANESPILLERE

Jens G. Johansen – Gressvik
Sjur Lothe – Haugar
Jonas Sørlie Dåbakk – Fauske/Sprint
Ulrik Fredriksen –  Sædalen
Peter Hasund – Hødd
Hermann Svendsen – Molde
Sten Nicolas Stensen – Ballstad
Jacob Schrueder – Viking
Mats Rafoss – Universidad Catolica
Daniel Lysgård – Grue
Harald Olafsby – Kongsvinger
Henrik Byklum – Randesund
Henrik Kristiansen – Lillestrøm
Odin Bjørtuft – Eidanger
Didrik Støer Hagen – Vålerenga
Didrik Fredriksen – Hønefoss
Elias Hansson –  KFUM
Knut Ahlander – Tønsberg
Genti Rudi –  Strømsgodset
Magnus R. Grødem – Bryne
Henrik Andersen – Fløy
Sigurd Koksvik – Sunndal
Thomas Horneland – Haugesund,
Mads Sande – FK Fyllingsdalen
Eivind Fallås Dahl –  Stabæk
Fredrik Vinje –  Rosenborg
Andreas Kolle –  Herkules
Nicolai Fremstad –  Raufoss
Petter Mathias Olsen –  Lillestrøm

MORGENDAGENS MELLOMROMSSPILLERE

Sander Munkejord – Skeid
Jan Inge S. Lynum – Orkla
Lucas Da Silva – Odd
Sakarias Opsahl –  Stabæk
Eirik Larsson – Sandnes Ulf
Eman Markovic – Lyngdal
Arvid Lim  –  Borre
Herman Halvorsen – Lillestrøm
Ola Brynhildsen – Stabæk
Marius Storevik – Førde
Sigurd Øverby – Ham-Kam
Martin Antonsen – Bodø/Glimt
Liban Abdi Ali –  Madla
Åsmund B. Edvardsen – Strømsgodset
Sabowan Shamohammad – Stokke
Joakim Stormo Halsen – Brønnøysund 
Ola Solbakken – Rosenborg
Magnus Sjølstad –  Ham-Kam
Andreas Hollm – Åsane
Vegard Østraat Erlien –  Rosenborg
Jesper Nyheim – Molde
Kristoffer Syvertsen – Randesund
Markus Aanesland – Stabæk
Thomas Elsebutangen – Pors
Erik Nordengen – Rosenborg
Ahmado Ahmed – Viking
Markus Moberg – Sarpsborg 08
Vetle Hellestø – Sola
Usama R. Mohammad – Strømsgodset
Rinor Topalaj – Sarpsborg 08
Martin Østli – Rælingen

MORGENDAGENS SPISSER

Birk B.Johansen –  Medkila
Sander Sjøstrøm – Stathelle
Daniel Østebø – Hønefoss
Robin H. Jørgensen – Oppsal
Kasper Flo – Strømsgodset
Kheirullah Ahmadzei –  Langevåg
Andreas Lerheim Olsen – Sogndal
Klajdi Burba – Viking
Adrian Skindlo – Bodø/Glimt
Thomas Røsok – Molde
Tobias Gran – Re
Koscar Fritzner –  Fredrikstad
Christoffer Almås – Tverlandet
Simen Bjørneboe – Eidanger
Garib Gerkondani –  Ham kam
Christoffer Backe –  Sprint-Jeløy